ایجاد رشته طب سوزنی نخستین بار در شرق کشور

رشته طب سوزنی نخستین بار در شرق کشور در دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: رشته طب سوزنی نخستین بار در شرق کشور در این دانشکده با حضور ۶ دانشجوی دکترای تخصصی و دو شهریه پرداز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد.

دکتر یوسفی افزود: دانشجویان رشته طب سوزنی از بین پزشکان عمومی انتخاب می‌شوند که در آزمون سراسری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمره قبولی را در رشته طب سوزنی بدست آورده باشند.

وی گفت: دانشجویانی که در آزمون کتبی و مصاحبه امتیاز لازم را کسب کرده‌اند با نظر استادان گروه طب چینی دانشکده طب ایرانی و مکمل مشهد و دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش‌های لازم را طبق مصوبه وزارت بهداشت به دو شکل تئوری و عملی دریافت می‌کنند؛ علاوه براین آموزش بالینی دانشجویان نیز در درمانگاه طب سوزنی بیمارستان امام رضا (ع) انجام خواهد شد.

رئیس دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در این دوره آموزشی ۴ ساله دانشجویان با مبانی طب چینی و نحوه استفاده از طب سوزنی در درمان بیماری‌های رایج آشنا می‌شوند.

دکتر یوسفی گفت: اثربخشی طب سوزنی در بسیاری از بیماری‌های عملکردی مشهود است و این سبک درمانی می تواند در کمک به درمان بسیاری از بیماری‌ها به ویژه میگرن، انواع درد‌های عضلانی، اختلالات گوارشی، ترک اعتیاد، کاهش اشتها و بیماری‌های عمومی بدن موثر باشد.

کد خبر: ۲۸۲۳۴۰۳

برچسب ها :
موارد مشابه
مشکلات حاد یا مزمن روانی، از عوارض مهم و بعضا پایدار وقوع رویدادهای وهم برانگیزی نظیر آندمی و اپیدمی و پاندمی بیماری‌های واگیر محسوب می‌شود؛ موضوعی که به واسطه شیوع جهانی کرونا، ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است. بروز اضطراب و حاکم شدن استرس بر روان افراد، نه تنها به واسطه ابتلا بلکه [...]
اطلاعات بیشتر
اعتماد به نفس ناشی از یک طرز فکر مناسب راجع به خودتان و توانایی هایتان است و درست همان موقعی که همه چیز به هم می ریزد می تواند به کمکتان آید تا در برابر مشکلات واکنش های خوبی داشته باشید. به طور کلی همه افراد در موقعیت های مختلف زندگی گاهی دچار کمبود اعتماد [...]
اطلاعات بیشتر
عضو هیات علمی گروه ایمنی شناسی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص ارتباط سیستم ایمنی و توسعه بیماری کرونا به ایرنا می‌گوید: سیستم ایمنی ارتباط مستقیم با بیماری ها و از جمله بیماری کرونا و پاتوژن های مختلف دارد و استرس و اضطراب باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود و بیماری را توسعه می دهد. علی [...]
اطلاعات بیشتر