۴۵۱۶۹

با سلام

من ۳۸ ساله هستم. ۷ سال است با خانمی ارتباط تلفنی دارم و گاهی بیرون هم می رویم. ارتباط ما سالم است. هم آن خانم در زندگی اش مشکل دارد و هم من. هر دویمان هم دو فرزند داریم. از اول می دانستم این رابطه درست نیست، ولی به خاطر شرایط روحی که ایشان داشت، مجبور بودم با ایشان باشم. همیشه دلم می خواهد به ایشان محبت کنم. با هم آمیخته شده ایم. حالا نمی دانم با ایشان ادامه بدهم یا جدا شوم؟ چه راه حلی برای جدا شدن است و چه راه حلی برای داشتن رابطه وجود دارد؟ این خانم از طرف بچه ها و همسرش خیلی مشکل دارد من فقط به ایشان محبت می کنم. به یکدیگر شدید وابسته شده ایم. خودم می دانم شاید درست نیست. راهنمایی کنید.

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  مخاطب گرامی
  در رابطه با سوالی که عنوان کرده اید لازم است مطالبی را خدمتتان بیان کنیم:
  برقراری ارتباط صمیمانه و مبتنی بر محبت و تبادل عاطفه با غیر محارم به خصوص با زنان شوهر دار به هر صورتی نامشروع و غیر شرعی است و هیچ چیزی توجیه کننده ی این موضوع نیست. اگر چه می توان برای حل مشکلات قدمی برداشت اما این به شرطی است که خالصانه، خیرخواهانه و انسان دوستان باشد نه اینکه با ارتباطی عاطفی و پنهانی بخواهیم مشکل کسی را حل و فصل نمائیم زیرا این موضوع حرمت شرعی دارد.
  ۲- نوعاً کسانی که وارد این نوع ارتباطات می شوند بهانه هایی نیز برای توجیه کار خود ایجاد می کنند زیرا قطعاً در وجودشان از این روابط احساس گناه می کنند. به طور مثال مشکلات این خانم و نیت خیر خواهی شما در این خصوص می تواند بهانه ای برای این کار باشد. اما همه می دانیم که این بهانه ها هیچ گاه نمی تواند واقعیت امر را بپوشاند پس نباید خود را بدین وسیله گول بزنیم. زیرا خدایی که حاضر بر اعمال ماست، همچنین وجدان ما شهادت می دهند که این ارتباطات، ارتباطات سالمی نیستند.
  ۳- همانگونه که خودتان مطرح کرده اید این خانم و نیز خود شما مشکلاتی در زندگی شخصی خود دارید. ما اگر در زندگی مشکلی داریم باید از راهش وارد شویم. اگر مشکلات این خانم قابل اصلاح است ایشان می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره ی ذی صلاح اقدام به حل آن ها نمایند و اگر هم قابل اصلاح نیست و همسر ایشان اختلالات شخصتی داشته و یا معتاد و بی دین و لاابالی است باید در خواست طلاق داده و جدا شوند. زمانی که جدا شدند می توانند طبق نظر خود مجدداً ازدواج کنند ولی اگر بخواهند به صورت پنهانی کاری انجام دهند نه تنها مشکلی را حل نمی کنند بلکه مشکلات عاطفی جدیدی برای ایشان به وجود خواهد آمد او را دچار افسردگی و اضطراب جدایی نیز می گرداند. به دلیل اینکه این روابط پنهانی است و چون همیشه در دسترس نمی باشد این خانم را از زندگی اصلی خود دور می کند و باعث بوجود آمدن تعارضات عاطفی در ایشان می گردد بطوریکه دیگر تلاشی برای اصلاح زندگی خود نمی کند و دلبسته به این ارتباطات موهوم و پوچ می شود.
  ۴- شما نیز به جای حل نمودن مشکل خود به شیوه ای صحیح، با جابجایی عاطفی باعث افزوده شدن مشکلات زندگی خود گردیده اید زیرا بدین نحو نسبت به همسر خود و روابط با ایشان سردتر می شوید.
  ۵- جدای از این موارد که عنوان شد باید بگوئیم که این ارتباطات خطرات بسیار زیاد اجتماعی نیز به همراه دارد. به طور مثال اگر همسر یا فرزندان این خانم متوجه این ارتباط شوند به خصوص با وجود اپیدمی سوءظن که امروزه در زندگی ها وجود دارد، این مسأله منجر به آبروریزی خواهد شد. حتی در مواردی مشاهده شده است که شوهر بعد از روابط پنهانی با همسر موجبات قتل او را نیز فراهم نموده است. بنابراین به شما برادر گرامی توصیه ی اکید داریم که در اسرع وقت اقدام به قطع این ارتباط نمائید.
  ۶- مورد دیگر این است که اصولاً این روابط در ابتدا با پوششی از خیرخواهی و کمک آغاز می شود زیرا هیچگاه زن و مردی که در ابتدا به صورت تلفنی با همدیگر صحبت می کنند در نگاه اول قصد خیانت ندارند. به این نکته باید توجه داشته باشید که وقتی شیطان قصد منحرف کردن انسان را دارد گام به گام این کار را انجام می دهد و سعی می کند از پوشش های موجه استفاده کند. ادامه ی این روابط قطعاً به روبط سکس منجر خواهد شد که عقوبت بسیار شدید و حکم سنگسار دارد و این زن و مرد تا ابد به همدیگر حرام خواهند شد یعنی اگر یک زمانی این خانم بخواهد از همسرش جدا شود دیگر هیچگاه نمی تواند با شما ازدواج کند. پس لازم است که در این خصوص از راه خودش وارد شد. اگر واقعاً قصد کمک به ایشان را دارید و نیت تان خیر است به او بگوئید که متوجه نادرستی این ارتباط شده اید و قصد اتمام این روابط را دارید. متاسفانه ما در مشکلاتی که داریم تصور می کنیم زندگی مان به بن بست رسیده است و قابل حل نمی باشد. بنابراین به جای این کار بیراهه را انتخاب می کنیم در صورتی که اکثر زندگی هایی که دچار بحران و معضل هستند ولی قابل اصلاح نیز می باشند.
  برادر گرامی، ورود به این روابط مشکلات عدیده ای را به خصوص برای خانم ها ایجاد می کند زیرا مردها در اینگونه موارد تنها به جنبه های سکس این قضیه توجه دارند. آن ها می خواهند بدین وسیله نیازهای سرکوب شده ی جنسی خود را جبران کنند و یا اینکه به طور کلی تنوع طلب هستند در صورتی که خانم ها اصولاً به جنبه های عاطفی قضیه توجه داشته و فریب می خورند. نقطه ضعف خانم ها که همان برآورده شدن نیازهای عاطفی آن هاست انان را به سمت این روابط می کشاند. پس از شما برادر گرامی خواهمشمندیم با قطع این روابط و راهنمایی این خانم جهت مراجعه به مراکز مشاوره معتبر، هم خودتان و هم ایشان را از این بحران نجات دهید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.