۴۵۱۴۱

من ۳۶ ساله هستم و کارشناسی کتابداری دارم. پسری ۴ ساله دارم که بعضی مواقع خیلی بلند صحبت می کند به خصوص در مهمانی ها و یا زمانی که هیجان زده می شود. وقتی به او تذکر می دهیم حتی به اندازه ی یک دقیقه هم اثر ندارد. مرتب از طرف اطرافیان که بی حوصله هستند مواخذه می شود. می خواستم بدانم که این مساله مشکلی دارد و آیا راه حلی برای آن هست یا اینکه طبیعی بوده و فقط یک هیجان و شادی بچه گانه است؟ خواهش می کنم در این مورد راهنمایی ام کنید.

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    مادر عزیز:
    اگر دقت کرده باشید گاهی اوقات چنین رفتاری از ما بزرگترها هم سر می زند. بیشتر زمانی که با دوستان قدیمی قرار ملاقات داریم یا در بازی های گروهی ممکن است بلند صحبت کردن را تجربه کرده باشیم. این یک امر طبیعی است که برای هر انسانی اتفاق می افتد. و این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند. فقط در مواقعی که اطرافیان حوصله ی او را ندارند او را به مکانی دیگری هدایت کنید. مثلا برای بازی و تخلیه ی هیجان او را به حیاط یا در اتاقی همراه با هم سالانش ببرید تا با شادی به این کار ادامه بدهد.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.