۴۵۲۰۳

با سلام

الان چند وقتی است که فکر می کنم کسی ذهنم را می خواند و به بقیه افراد می گوید. آیا این امر با اذن خداوند ممکن است؟

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  پاسخ آقای محمدی- روانشناس
  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  از آنجایی که مشاور باید بتواند به طور صحیح و کامل مشاوره و راهنمایی خود را انجام دهد بایستی در مورد مسئله و سوال مراجع کننده اطلاعات بیشتر و کاملتری داشته باشد لذا پاسخی که داده می شود با توجه به محدودیتی است که در این گونه سوالات قرار دارد.
  بنابراین لازم می دانم برای روشن شدن موضوع پاسخ را در سه مطلب بیان کنم:
  ۱. ذهن خوانی یا (Brain Reading ) به لحاظ علمی عبارت است از تکنیک جدیدی که در آن دانشمندان با استفاده از بازخوانی سیگنال‌های مغزی با استفاده از کامپیوترها، قادر به پیش بینی و رمز گشایی افکار فرد می‌شوند که یکی از مفیدترین کاربردهای تکنولوژی ذهن خوانی، کمک به بیماران آسیب مغزی است که توانایی تکلم خود را از دست داده‌اند؛
  اما ذهن خوانی مرسوم این است که افراد ادعا می کنند می تواند ذهن دیگر افراد را به صورت کامل بخوانند.
  در واقع منظور شما دوست عزیز هم همین می باشد. در حالی این کار اصلا صحت ندارد زیرا هیچکس چنین توانایی را ندارد و افرادی که این کار را انجام می‌دهند به واسطه شناخت فرایند تفکر انسان‌ها می‌توانند تنها افکار آن‌ها را حدس و پیش بینی کنند؛ بنابراین فقط حدس و گمانی است که در سایه ارتباطی که با شخص دارند می زنند نه این که به صورت یقینی هر آنچه در ذهن شخص باشد را بدانند
  مطلب دوم: اینکه فرمودید آیا خداوند اذن به دیگر افراد می دهد که ذهن دیگران را بخوانند؟
  پاسخ این است که قطعا خداوند متعال چنین اذنی نمی دهد زیرا خداوند اسرار دیگران را حفظ می نمایند لذا چنین فرضی محال است .
  مطلب سوم : اگر شما چند وقتی است که درگیر این افکار هستید و کمی حساس شده اید؛ بهتر است با توجه به توضیحاتی که عرض شد و شناخت جدیدی که پیدا کردید (که امکان ذهن خوانی قطعی وجود ندارد) به این تفکرات توجهی نکرده و به امور خود بپردازید به این صورت که افکار خود را مدیریت کرده و هر وقت این فکرها به سراغتان آمد آن را برای موقعیت و فرصتی مشخص قرار دهید.
  در پایان اگر این افکار آنقدر مداوم و شدید شد بطوری که زندگی شما را دستخوش تغییرات نمود و باعث اخلال در روند معمولی زندگی شما شد بدانید که نسبت به آن کمی وسواس پیدا کردید. بنابراین در این زمان به شما پیشنهاد می شود بصورت حضوری به مشاور مراجعه نمائید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.