۴۵۱۶۷

سلام، حدود یک ماه و نیم پیش با پسری دوست شدم، بعد اولین ملاقات واقعاً عاشقش شدم. او هم همین را می گفت و دیگر همه حرف مان سر ازدواج بود. کمی که گذشت من از او مداوم می پرسیدم کجایی و … او م می گفت زبانت آدم را آزار می دهد و تیکه می اندازی و با حرف هایت من را رنج میدهی. من حس می کنم خیلی زود رنج و عجول است. ولی من صبورم. مورد بعد اینکه او ۱۱سال از من بزرگ تر است و من اصلاً از درک و شعور پسرهای سن پایین خوشم نمی آید و تقریباً هر دو مشکلی با این قضیه نداریم و یک بار هم رابطه ی جنسی داشتیم. من خیلی وابسته اش هستم و نمی توانم فراموشش کنم. چکار کنم که تفاهم مان بیشتر شود و مثل اوایل دوستی مان، صمیمی شویم؟ با تشکر

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  با سلام و آرزوی توفیق بندگی عاشقانه خداوند برای شما خواهر محترم
  در خصوص مسأله ای که مطرح کرده اید به چند نکته اشاره می کنیم:
  ۱. توصیفات شما نشان می دهد که ضعیف شدن رابطه آن آقا با شما روحیه تان را ضعیف کرده و اعتماد به نفس تان را پایین آورده. شاید احساس می کنید که نتوانسته اید آن طور که مورد نظرتان است او را برای خودتان نگهدارید و از این بابت خودتان را سرزنش می کنید. احتمالاً حرف های ایشان درباره ازدواج را خیلی جدی گرفته اید و الان فکر می کنید که چه شد این رابطه، صمیمت اولیه اش را از دست داده است؟ هر چه در خودتان جستجو می کنید کاری که موجب شود او با آن همه شور و حرارت یک باره نسبت به شما سرد شود، در خودتان نمی یابید و همین امر بر سرگردانی شما اضافه می کند.
  ۲. به نظر ما چند نکته در ایجاد رابطه و سرد شدن رابطه شما و آن پسر وجود دارد که بهتر و بلکه لازم است به آن خوب فکر کنید. اولاً چگونه شما در دیدار اول یک باره عاشق او شده اید؟ مگر چه شناخت کامل و جامعی در آن دیدار برایتان اتفاق افتاده که دل از دست داده اید؟ آیا فکر نمی کنید که خیلی هیجانی شده اید و بدون هر گونه بحث و تحقیق و مشاوره به کسی اعتماد کرده اید که شناخت درستی از شخصیت، افکار، ارزش ها و خانواده او ندارید؟ احتمالاً دختر احساسی و مهربانی هستید و قلب پاکی دارید و چون خودتان را می شناسید تصور می کنید که همه آدم ها هم مثل خودتان صادق و روراست هستند. اگر آن آقا واقعاً قصد ازدواج داشت، چرا محترمانه و با حفظ جایگاه شما و خانواده تان به خواستگاری شما نیامد بلکه یک راست رفت سر رابطه جنسی؟ یعنی واقعاً هنوز تصور می کنید او قصد ازدواج داشته و فقط برخی حرف های شما او را سرد و بهانه گیر کرده است؟ اگر اینطور فکر می کنید لازم است بیشتر به اتفاقاتی که برایتان افتاده فکر کنید. به نظر ما شما خیلی مسائل را ساده و خوش باورانه تحلیل کرده اید.
  ۳. پسرها زرنگ تر از آنند که همسر آینده خودشان را توی خیابان، فضای مجازی و راه دانشگاه و این طور جاها پیدا کنند. البته اینجاها دنبال دختران خوش قلبی می گردند که اصلاً به مسائل شان فکر نمی کنند و خیلی زود فریب چند قربان صدقه و چرب زبانی پسرها را می خورند و خام می شوند و به راحتی عفت و دامن پاک شان را به رایگان و سبکسرانه به پسرها می دهند.
  ۴. به نظر ما آن رابطه دیگر تمام شده چون اصلاً برای ازدواج شکل نگرفته بود. هر چند شما خوشبینانه به ازدواج فکر می کردید. آن رابطه برای همان رابطه جنسی شکل گرفته بود که انجام شد. البته اگر شما دختر سر به راه و احمقی می بودید و زیاد مزاحم آن آقا نمی شدید، احتمالاً هر از گاهی با شما وعده ای می گذاشت و کامی می گرفت و دوباره شما را با آرزوها و رویاهای شیرین تان تنها می گذاشت. ولی شما احمق نبودید و نیستید، فقط زودباور هستید و کمتر به سرانجام کارهای مهم تان می اندیشید.
  ۵. از خدا کمک بگیرید و سعی کنید این رابطه را در همین جا تمام کنید. به خاطر اینکه شاید روزی برسد که برای کورتاژ جنین ناخواسته ای که آن آقا روی دستتان گذاشته در به در دنبال پزشک های قلابی و غیرقانونی بگردید. شما خیلی خوش باور و مهربان هستید و لازم است خیلی مراقب خودتان باشید. خانمی که در کمتر از یک ماه رابطه دوستی، به مرحله رابطه جنسی وارد شود خیلی احساسی و تأثیر پذیر است و ممکن است آسیب های بیشتری ببیند. توصیه دوستانه ما این است که بیش از گذشته از خودتان مراقبت کنید. شما نیاز به محبت و توجه دارید و دوست دارید که ازدواج کنید. بله این حق شماست. اما راهی که انتخاب کرده اید شما را به ازدواج موفق و محبت صادقانه و توجه محترمانه نمی رساند. این راه احتمالاً به رسوایی، سوءاستفاده جنسی، بی هویتی و گرفتار شدن در دام مردان هوس باز و شیاد ختم می شود و آرزوی ازدواج شیرین و رویایی را بر دل شما می گذارد.
  ۶. هیجان ها و احساساتتان را بیشتر کنترل کنید. درباره پیشنهادهایی مثل آنچه برایتان رخ داده با مادر یا معلم یا فرد با صلاحیت مشورت کنید. اگر کسی به شما ابراز علاقه کرد و گفت قصد ازدواج دارد صریحاً بگویید فقط از طریق خانواده ام خواستگاری کنید. شناخت لازم و مطلوب پسران سالم از حقه باز بدون همراه و حمایت خانواده مخصوصاً پدر، امکان پذیر نیست. مراقب باشید گول حرف های پسران هوس باز را نخورید. دوستی پنهانی با مردی که کاملاً نمی شناسید و مورد تایید خانواده شما نیست، رابطه ای نا امن و خطرناک است و شما را در معرض آسیب هایی مثل ایدز، قتل، تجاوز به عنف و بی عفتی و حاملگی های اجباری قرار می دهد. انشاالله از این به بعد از خودتان بیشتر مراقبت کنید. هیچ کس مثل شما نمی تواند هوای خودتان را داشته باشد.
  در پایان توصیه می کنیم اگر قصد ادامه ی این رابطه را دارید و فکر می کنید این آقا، واقعاً قصد ازدواج با شما را دارد و قصد فریبکاری و سوءاستفاده ندارد، در اسرع وقت به ایشان بگویید با خانواده اش به خواستگاری شما بیاد. و اگر قبول نکرد و بهانه جویی کرد، بدانید که فقط قصد کام جویی و فریب کاری داشته و بلافاصله رابطه را قطع کنید. در پناه حق باشید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.