۴۵۱۷۲

سلام

من خانمی۳۴ ساله هستم و لیسانس دارم. چند روز پیش متوجه شدم شوهرم فیلم های پورن نگاه می کند. وقتی اعتراض کردم و به رویش آوردم، انکار کرد. ولی من در گوشی اش دیدم که چند تا فیلم پورن دارد. یک سال پیش هم چنین موضوعی بود و اعتراض کردم و دیگر با این مسئله مواجه نشدم تا به الان. متوجه شدم خیلی وقت است از این فیلم ها نگاه می کند. چند روز است با او قهر هستم. جالب است که او دست پیش را گرفته و او با من حرف نمی زند و خود را حق به جانب می داند. الان نمی دانم چه کار کنم. چه کار کنم به سمت این فیلم ها نرود؟ آیا من برای آشتی پیش قدم شوم؟ اگر این کار را بکنم، فکر می کند حق با خودش بوده و دوباره سمت این فیلم ها می رود. اصلاً حاضر نشد در مورد این مسئله حرف بزنیم.

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما خواهر گرامی
  در خصوص مشکلی که با ما در میان نهاده اید به چند نکته اشاره می کنیم.
  ۱. توصیفات شما به خوبی نشان می دهد که مشکل پیش آمده شما را بسیار آزرده کرده و از رفتار همسرتان عصبانی هستید. احتمالاً از این موضوع نگران شده اید و امنیت زندگی تان را در خطر احساس می کنید. ممکن است اعتماد به نفس تان پایین آمده و این سوال ذهن تان را مشغول کرده که چرا همسرم به سمت این فیلم ها گرایش پیدا کرده؟ مگر من برایش جاذبه ندارم یا برایش کم گذاشتم؟ در هرصورت رفتارش اصلاً برایتان قابل تحمل نیست و انتطار دارید به اشتباهش پی برده و معذرت خواهی کند و دیگر سراغ این امور نرود. ظاهراً با وجود اینکه شما حق را به خودتان می دهید و منتظرید که همسرتان پیش قدم شده و از شما دلجویی کند اما ایشان همچنان از معذرت خواهی و پیش قدم شدن امتناع می کند و شما کم کم دارید خسته و کلافه می شوید.
  ۲. یکی از مشکلات خانواده ها معمولاً این است که به محض پیش آمدن مشکلی سریعاً به دنبال پیدا کردن مقصر و سرزنش و محاکمه او بر می آیند. این روش ضمن ایجاد تنش هیجانی و فکری، باعث مقاومت طرف مقابل می شود و ناراحتی و تنش ممکن است ادامه یافته و نه تنها مشکل اصلی حل نمی شود، بلکه مشکلات دیگری هم به آن اصافه می شود. بنابراین در مواقع پیش آمدن مشکل، بالا نگه داشتن سطح تحمل و تسلط روانی و مواجهه عاقلانه و آرام با مشکل بسیار مهم است. قهر کردن که نوعی پرخاش منفعل است، بدترین روش برای مقابله با مشکلات است. قهر باعث دور شدن همسران از یکدیگر است و زمینه گفتگوی مشفقانه و محترمانه را از بین می برد.
  ۳. هر مشکلی در خانواده علل و زمینه هایی دارد که بی توجهی به آن نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه ممکن است موجب پیچیده شدن موضوع و آشفتگی روابط شود. وقتی درباره علل و عوامل و انگیزه های فردی که مشکل را به وجود آورده گفتگو می کنیم، ممکن است متوجه شویم که خود ما هم در بروز مشکل سهیم بوده و برای حل آن و عدم تکرارش باید اصلاحاتی در رفتار، گفتار و منش خود ایجاد کنیم. معمولاً همسران هر دو در مشکلات درون خانواده سهیم اند و انداختن بار گناه بر دوش یک نفر واقع بینانه نیست.
  ۴. درباره مشکلی که برای شما ایجاد شده اولاً لازم است شرایط ارتباطی را عادی کرده و از قهر خارج شوید تا بتوانید درباره موضوع گفتگو کرده و نظراتتان را مطرح کنید. ثانیاً موضوع را بیش از حد بزرگ و فاجعه آمیز نکنید، داشتن چند کلیپ پرنور در گوشی یک مرد، موضوع ناراحت کننده ای است اما فاجعه نیست. بسیاری از مردان نسبت به امور سکس کنجکاوی دارند و این امر غریزی و طبیعی است. به خصوص امروزه که کمیت و کیفیت رعایت بد پوششی در میان خانم ها خیلی زیاد شده، سطح تنوع طلبی مردان نیز افزایش پیدا کرده است. پس خیلی موضوع را بزرگ نکنید که هم خودتان خیلی بیش از حد نگران شوید و هم حرص و طمع همسرتان را بیشتر تحریک کنید. ثالثاً ممکن است علت گرایش همسرتان به کلیپ ها صرفاً کنجکاوی باشد که هر از گاهی او را به سمت دیدن این فیلم ها تحریک می کند، اما دوام ندارد. ممکن است در امر زناشویی شما مشکلاتی وجود داشته باشد، مثلاً انتطارات سکسی اش از شما برآورده نشده باشد که لازم است در این باره با هم گفتگو کنید، ممکن است ایشان زودانزالی داشته باشد و همین امر موجب شده که از رابطه زناشویی رضایت مطلوب نداشته باشد و به دنبال ارضای تخیلی برود. ممکن است دوستانی دارد که او را برای دیدن این فیلم ها تشویق می کنند. به هر صورت لازم است خیلی محترمانه، محبت آمیز و با انگیزه اصلاح با همسرتان گفتگو کنید. ابتدا با زبان احساس ناراحتی خودتان را مطرح کنید و از ایشان بخواهید درباره انگیزه و علت رفتن به سمت این فیلم ها توضیح دهد، بگویید آماده اید که اگر در امور جنسی مشکلاتی از طرف شما هست بپذیرید و اصلاح کنید. اگر همسرتان زودانزلی دارند، محترمانه خواهش کنید برای رفع آن اقدام درمانی کنند. درباره پیامدهای دیدن این فیلم ها با همسرتان گفتگو کنید و نگرانی از پیامدهای معنوی، اخلاقی و روانی آن را گوش زد کنید. بگویید که دیدن این فیلم ها که معمولاً با حقه های سینمایی همراه است، سطح توقعات مردان و زنان را از یکدیگر بالا برده و تصویر غیر واقع بینانه ای از رابطه را در ذهن شان ایجاد می کند، دیگر اینکه سطح رضایت زناشویی را به شدت کاهش داده و زن و مرد را نسبت به هم سرد می کند، همچنین آرام آرام زمینه ذهنی گرایش به گناه و انحراف را ایجاد کرده و مرد را از فضای پاک ارتباط با همسر دور می کند. بگویید که نگران هستید و اعتماد به نفستان پایین آمده چون احساس می کنید شاید برای همسرتان اینقدر جاذبه ندارید که میل جنسی اش با شما تحریک شود. محترمانه اما صریح از ایشان بخواهید که به احساسات و حساسیت های شما بیشتر توجه کنند.
  ۶. به شما توصیه می کنیم برای مسائل جنسی خودتان و همسرتان وقت و انرژی بیشتری بگذارید. سعی کنید تنوع بیشتری به سبک های آرایشی، پوششی و رفتارهای جنسی خودتان بدهید و زمینه رضایت جنسی بیشتری را برای خودتان و همسرتان فراهم کنید.
  اطلاعات سکسی خودتان را با خواندن کتاب، دیدن فیلم های آموزشی و گفتگو با همسرتان بالا ببرید تا کیفیت و کمیت رابطه جنسی تان افزایش یافته و زمینه گرایش همسرتان به فیلم های پورنو کاهش یابد.
  موفق باشید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.