۴۵۱۶۸

سلام

نیلوفر هستم دختری ۱۹ساله، سال اولی که می خواستم کنکور بدهم درگیر یک رابطه عاطفی شدم و بعد فهمیدم این رابطه یک احساس یک طرفه است. هر چقدر سعی کردم با این پسر دوست شوم و به او بفهانم که دوستش دارم نتوانستم و این پسر هم با وجود اینکه از احساسات من خبر داشت خیلی من را اذیت می کرد و ضربه روحی و عاطفی شدیدی بر من وارد شد و متوجه شده بودم که این رابطه فقط از جانب من اتفاق افتاده و ایشان اصلاً به من هیچ توجهی نمی کردند و نمی دانم بخاطر اقتضای سن من بود یا هر چیز دیگر وابستگی خیلی شدیدی به این آقا پیدا کرده بودم و این باعث شده بود درس هایم را نتوانم خوب بخوانم و در نتیجه کنکور خوبی هم ندادم. بعد از اینکه به این نتیجه رسیدم که نمی توانم با این آقا ارتباط برقرار کنم تصمیم گرفتم فراموشش کنم و خودم را به اصطلاح از این فاز بیرون بیاورم و درس بخوانم و خوب موفق هم بودم و این دوران حدود ۳ تا ۵ ماه طول کشید. اما ضرری که برای من داشت این است که هنوز دوستش داشتم و به او فکر هم می کردم و نمی توانستم فراموشش کنم و سعی کردم گرایشاتم را نسبت به او کم کنم و کلاً گرایشات من نسبت به پسرها و جنس مخالف خیلی کم شد و جوری شده است که نمی توانم به پسری فکر کنم حتی دیگر دوست ندارم پیش آن پسر هم باشم و یک دوستی پیدا کردم که می خواهد تغییر جنسیت بدهد و در گروه ترنس ها هست و ترنکسشوال است، که با هم هستیم و کارهایمان را با هم انجام می دهیم و بعد از این موارد که برایم پیش آمد به این دوستم گرایش پیدا کردم. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که نسبت به دختر ها گرایش پیدا کردم و گرایشاتم به پسرها خیلی کم شد. الان احساس خیلی خوبی دارم از اینکه که کنار این دوستم هستم و اتفاقات دیگر، که نگرانم دچار مشکل و اشتباهات شوم و دچار گناه شوم که دوستانم را هم از دست بدهم و واقعاً نمی دانم با این گرایشی که پیدا کردم چه کار کنم؟ هر چقدر فکر می کنم نمی دانم چرا از دخترها خوشم آمده؟ لطفاً کمکم کنید چون دارم هر کاری می کنم که گرایشم به جنس مخالف برگردد و زیاد شود و بتوانم در کنار یک جنس مخالف به آرامش برسم و چیزهایی که دوست دارم را تجربه کنم نه در کنار یک دختر. نمی دانم چرا فقط دوست دارم کنار این  دوست دخترم باشم. خواهش می کنم کمکم کنید و من را راهنمایی کنید.

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  با سلام خدمت شما خواهر محترم
  در خصوص مشکلی که با ما در میان نهاده اید به چند نکته اشاره می کنیم:
  ۱. توصیفات شما نشان می دهد که شکست در ارتباط عاطفی با پسری که از او سخن گفته اید، تأثیرات آزار دهنده ای را در روحیه و ذهن و روان شما بر جای گذاشته است. از یک سو نسبت به ارتباط قبلی احساس شکست و حقارت و نفرت دارید و از سوی دیگر از چرخش تمایل روانی تان به سمت جنس موافق نگران هستید. واقعیت این است که از شخصیت و تاریخچه زندگی و مختصات ظاهری و روان شناختی شما اطلاع دقیقی نداریم و همین امر تحلیل مسأله را کمی دشوار می کند.
  ۲. الگوی رفتار عاطفی و ارتباطی شما در رابطه ناموفق با پسر نامبرده، حاکی از اعتماد به نفس و عزت نفس پایین است. شکست در آن رابطه به اعتماد به نفس شما آسیب بیشتری وارد کرده و شما احساس کرده اید که توانایی جذب مردان را ندارید و نمی توانید دوستی موفقی را با مردان تجربه کنید. همین امر موجب شده تا به دختران نزدیک شوید و نیازهای عاطفی و روانشناختی خودتان را به رابطه با همجنسان منتقل کنید. الان ترس آن را دارید که این گونه روابط موجب شود که کلاً توانایی ارتباط با مردان را از دست بدهید. نکته مهم این است که حالت کنونی شما، حالت موقت و گذراست. این حالت ها در میان پسرانی که اعتماد به نفس لازم برای ارتباط با جنس مخالف را ندارند هم فراوان دیده می شود. این حالت در بسیاری از موارد با ازدواج برطرف می شود و دختر و پسر جنسیت واقعی خودشان را پیدا کرده و به خوبی بروز می دهند. از این رو جای نگرانی نیست. جنسیت زنانه یا مردانه چیزی نیست که به سادگی و با شکست در یک رابطه عشقی تغییر کند. بهتر است خودتان را برای ازدواج آماده کنید تا در صورت فراهم شدن شرایط ازدواج کنید و این مشکل برطرف شود.
  ۳. ارتباط دوستی با پسران پیش از ازدواج اگر چه ممکن است در کوتاه مدت خوش آیند و هیجان انگیز به نظر برسد و اعتماد به نفس دختران را قدری بالا ببرد، اما این ارتباط ها در واقع برای دختران بسیار آسیب زا و شکننده شخصیت و عزت نفس است. این ارتباط ها آینده روشنی ندارد و برای دختران جز مورد سوءاستفاده جنسی پسران واقع شدن نتیجه ای ندارد. تحقیقات در کشور ما و حتی کشورهای غربی نشان داده که ازدواج های با سابقه دوستی، موفق و رضایت بخش نیست و احتمال طلاق در آن زیاد است.
  ۴. دوست جدیدی که اکنون با او در ارتباط هستید با توجه به ابهام در جنسیت و تمایل به جنس مردانه، دوست مناسبی برای شما نیست. بهتر و بلکه ضروری است که دوستی خودتان را با دخترانی ایجاد کنید که نسبت به جنسیت زنانه خود احساس مثبتی دارند. البته دوستی با هم جنس هم نیاز به رعایت حدود شرعی و اخلاقی دارد و لازم است از رفتارهای تحریک کننده و موقعیت هایی که احتمال گناه وجود دارد پرهیز کنید. با ورزش، پرداختن به کارهای هنری و فعالیت های اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت از خودتان مراقبت کنید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.