۴۵۱۷۳

با سلام

خانمی ۲۸ ساله و مطلقه هستم. نزدیک ۸ سال است با یک آقایی در ارتباط هستم و با هم صیغه هستیم. هر روز به من وعده وعید می دهند که ازدواج می کنیم و سر زندگی مان می رویم. ایشان با همسرشان مشکل دارند و قبل از اینکه من با ایشان آشنا شوم داشتند از یکدیگر جدا می شدند. الان یک دختر بچه دارند. می خواستم ببینم وعده وعیدهایی که من می دهد صحت دارد یا نه؟ سردرگم هستم و بین دو راهی گیر کرده ام. به نظرتان کارم با ایشان به جایی می رسد یا نه؟

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما خواهر محترم
  در خصوص سوالی که از ما پرسیده اید به چند نکته اشاره می کنیم:
  ۱. به خوبی قابل فهم است که هشت سال است که در شرایط بلاتکلیفی به سر می برید و ادامه این وضعیت شما را سرخورده، نگران و دلسرد کرده است. دوست دارید شرایط روشن و تکلیف شما مشخص شود تا بتوانید تصمیم خودتان را برای ادامه این رابطه یا قطع آن بگیرید. البته ارائه نظر جزئی و خیلی دقیق درباره مشکل شما نیازمند این است که اطلاعات بیشتر و جزئی تری از شرایط شما داشته باشیم، با این وجود به نکته هایی اشاره می کنیم که می تواند به شما در گرفتن تصمیم مطلوب کمک کند. البته ممکن است مطالب کام شما را تلخ کند اما چاره ای از تشریح واقعیت نیست و پذیرش واقعیت به سود شما خواهد بود.
  ۲. ازدواج موقت یعنی ازدواج موقت نه ازدواج دائم. ازدواج موقت یک روش برای حل کوتاه مدت تنگناهای گذرا و موقت است. بنابراین استفاده از ازدواج موقت برای حل مشکلات بلند مدت روش درستی نیست. ازدواج موقت طولانی مدت برای مردان مشکلی ایجاد نمی کند زیرا هم از لذت رابطه با یک خانم جدید بهره می برند و هم تعهد خاصی درباره او به گردن نمی گیرند. اما برای خانم مشکلات زیادی ایجاد می کند، دائما نگران بی آبرو شدن یا رها شدن است، بلاتکلیف است و نمی داند چه باید بکند، برای زندگی اش نمی تواند برنامه ریزی و هدف گذاری کند و فرصت های زیادی را از دست می دهد و معمولاً به نتیجه هم نمی رسد. ازدواج موقت طولانی مدت ممکن است یک باره از هم بپاشد و این امر زنان را سرخورده و ناامید کرده و اعتماد به نفسشان را از بین می برد.
  ۳. معمولاً مردی که بدون تعیین تکلیف زندگی اول به سمت رابطه موقت می رود از چند حال خارج نیست: یا اساساً در زندگی اولش مشکلی ندارد و صرفاً برای لذت طلبی به دنبال ازدواج موقت است، یا مشکل دارد اما به اندازه ای نیست که به جدایی ختم شود و صرفاً برای پرکردن کمبودهایش به سمت ازدواج موقت می رود و یا زندگی بحرانی دارد اما عرضه طلاق دادن زن اول را ندارد. در همه این صورت ها، بازنده خانمی است که به چنین مردی تکیه کرده و به وعده های او دل خوش کند.
  ۴. نمی دانیم آقایی که با شما در ارتباط است چه شرایطی دارد اما مدت هشت سال بلاتکلیفی نشان می دهد که ایشان یا در اصل ماجرا به شما دروغ گفته و یا عرضه تصمیم و اقدام برای طلاق ندارد. در هر دو صورت بازنده این ارتباط شما هستید. احتمالاً هشتاد سال دیگر هم که صبر کنید اتفاق خاصی نمی افتد. خب مردی که هشت سال است نمی تواند مشکلش را با زن اول حل کند، چگونه خواهد توانست برای شما زندگی خوبی بسازد؟! توصیه ما این است که اگر واقعا در پی تصمیم صحیح و عاقلانه ای هستید، صریحاً با ایشان گفتگو کنید و یک مهلت دو هفته ای برای تصمیم گیری قرار دهید و در صورتی که ایشان باز هم بهانه جویی و تعلل کرد، سریعاً از رابطه بیرون رفته و به دنبال فرصت ها و هدف های بهتر و واقع بینانه باشید.
  ۵. اگر به دنبال هدف های دیگر و تصمیم برای زندگی مشخص و مطلوب نیستید و تنها به لذت بردن و خوش بودن در زمان حال می اندیشید می توانید این رابطه را ادامه داده و از لذت های گذرای آن بهره ببرید اما حتماً باید توقعات خودتان از این رابطه را بسیار پایین آورده و هرگز به ازدواج دائم و زندگی پایدار فکر نکنید تا هم بتوانید از لذت های زود گذر و موقت بهره مند شوید و هم نگرانی و بلاتکلیفی و سرخوردگی زیادی پیدا نکنید، البته در چنین صورتی باید همیشه خودتان را برای فروپاشی رابطه کنونی آماده نگهدارید.
  موفق باشید

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.