۴۵۱۵۳

من دختر ۲۲ ساله ای هستم که دوست دارم مستقل باشم و بتوانم خودم را سرپرستی کنم. چطور می توانم این کار را انجام دهم؟ با توجه به اینکه سنم کم است و مجرد هم هستم. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    دوست گرامی
    میل به داشتن استقلال، قابل تحسین است اما به شرطی که شرایط و واقعیت های موجود نیز در نظر گرفته شوند و به صورت منطقی با آن برخورد شود. شما به خوبی به واقعیت های موجود آگاهید، پس بهتر است ابتدا خوب در مورد جوانب تصمیم خود فکر کنید و ببینید اصلاً امکان تحقق یافتن آن وجود دارد یا خیر. مطمئناً می دانید که نظر و توافق خانواده نیز جزء اولویت های شما برای چنین کاری است. در درجه ی اول، باید بدانید که استقلال مدّ نظر شما، چندان ساده هم نیست و نیاز به یکسری تغییرات اساسی است. مهمترین و اولین گام، داشتن منبع درآمد است. پیشنهاد می شود شما به داشتن استقلال در عین زندگی با خانواده ی خود فکر کنید، حداقل در مراحل آغازین. برای شغل صرفاً به درآمد فکر نکنید، چون هر کاری قابلیت موفقیت و نتیجه دادن را ندارد. برای رسیدن به خواسته ی خود، به پله پله طی کردن مسیر فکر کنید که به آن نیاز دارید تا در میانه ی راه متوقف نشوید. اگر چنین فکری، تحت تأثیر سختی های زندگی یا پیروی از دیگران در ذهنتان ایجاد شده، از پی گیری آن منصرف شوید. اما اگر واقعاً به چنین استقلالی نیاز دارید و خانواده هم شما را همراهی خواهند کرد و نیز تمامی شرایط را منطقاً سنجیده اید، می توانید خیلی زود شروع کنید و به دنبال فراهم کردن مقدمات باشید. حتی اگر با چنین دیدگاهی شما بتوانید فقط امور شخصی خود را نیز مستقلاً انجام دهید و روی پای خود بایستید، موفقیت بزرگی کسب کرده اید و حتماً نباید انتظار داشته باشید واقعاً آن چیزی که در ذهن دارید به حقیقت کامل بپیوندد.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.