۴۵۱۵۲

من از لحاظ لباس و کیف و کفش از انواع مختلف، فراوان دارم و کمدم در خانه پر است اما وقتی بیرون می روم و چشمم به چیزی می خورد که به آن علاقه پیدا می کنم، تا زمانی که آن را نخریده ام در تلاطم هستم. واقعاً باید چه کاری انجام دهم که به حد خودم قانع باشم و نخواهم هر چیزی می بینم وسوسه ی خریدش را پیدا کنم؟

 

 

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  دوست گرامی در مورد پرسشی که مطرح نمودید توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم:
  ۱- خودتان خوب می دانید که نمی توانید تمام اجناس متنوع موجود در بازار را خریداری کنید. متأسفانه ارزش ها معنا و مفهوم خود را در فکر و ذهن شما از دست داده اند. حتماً این شعر معروف را شنیده اید که: تن آدمی شریف است به جان آدمیت / نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
  ۲- حس زیبایی یکی از ویژگی های مخصوص انسان است ریشه در فطرت او دارد و به افتضای این امر از دیدن هر گونه زیبایی لذت می برد. خودآرایی و زینت به عنوان بخشی از حس زیبایی نه تنها آثار بسیاری در روح و روان فرد دارد بلکه موجب تعالی و رشد افراد جامعه نیز می شود. اگر این خصلت از شکل طبیعی خود خارج شود و به شیوه بیمار گونه برسد نه تنها اثر مثبتی به روح و روان او ندارد بلکه آرامش را از وی سلب خواهد کرد.
  ۳- عموماً افرادی که درگیر خرید اجناس گوناگون و متنوع هستند از درون، احساس ارزشمندی نسبت به خود ندارند و اعتماد به نفس و عزت نفس گمشده ی خود را در این گونه خرید های افراطی دنبال می کنند.
  ۴- در جامعه ای که ارزش افراد به وضع ظاهر آنان بستگی داشته باشد، نیاز به آراستگی و خود نمایی و زیبا بودن و جلب توجه جنس مخالف از ویژگی های زنان و دختران آن جامعه است، ومجبور به استفاده از پوشش های خاص می شوند،که البته این عامل به ضعف شخصیتی زن مربو ط می شود.
  ۵- بسیاری از دختران و زنان در انواع لباس هایی که می پوشند احساس راحتی نمی کنند اما به اجبار جامعه که آن ها را در این چارچوب می پسندد، مجبور به استفاده از این پوشش ها می شوندو این خود موجب القای این حس می گردد که آنان بازیچه دست دیگران بوده و از خود هویت مستقلی ندارند، بنابراین دچار ناراحتی های روحی و عقده های روانی نسبت به جامعه می شوند.
  ۶-مد روز هر چه باشد، شلوار دمپا گشاد یا چسبان، مانتوی کوتاه یا چاک دار و کفش های گوناگون و غیره بالاخره تغییر می کند، اما باید شخصیتی داشته باشید که تغییر نکند زیرا با تغییر شخصیت، از نظر افراد جامعه هم طرد می شوید. مهم نیست که چه نوع لباسی می پوشید.آن چه اهمیت دارد باطن شماست . این که چگونه فکر می کنید و چه رفتاری دارید. پس تلاش کنید خودتان باشید. خود بودن زیاد هم سخت نیست.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.