۴۵۱۵۰

چرا در تربیت بچه ها در یک خانواده ی فرهنگی که فکر نمی کنم هیچ تفاوتی بین بچه ها گذاشته شده یکی از بچه ها باید به راه خلاف کشیده شود؟ چرا سراغ رفقای ناباب و اهل سیگار و این چیزها می رود؟ پدر و مادر آن ها که در تربیتشان فرقی نگذاشته اند پس چطور می شود که یکی از آن ها به این راه کشیده می شود و اخلاق و خصوصیاتش با دیگران فرق می کند؟

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    دوست گرامی، تشابه ژنتیکی میان فرزندان یک خانواده زیاد است اما صد در صد نیست. بنابراین استعدادها و گرایش های فرزندان خانواده می تواند متفاوت و حتی متضاد باشد. پس دلیل اینکه از میان ۴ فرزند یکی از آنان دچار مشکلات اخلاقی و اجتماعی شده به خاطر تفاوت ژنتیکی او با بقیه اعضای خانواده است. اما عوامل ژنتیکی تنها عامل تعیین کننده رفتار نیستند. محیط تربیتی نیز نقش زیادی در شکوفایی یک استعداد یا سرکوب کردن آن دارد. درست است که همه فرزندان در یک محیط ظاهراً یکسان پرورش یافته اند اما تأثیرات یک محیط واحد بر همه افراد یکسان نیست. ترتیب تولد، جنسیت، هوش و زیبایی فرزندان می تواند بر رفتار و تعاملات والدین تأثیر بگذارد و در نتیجه نوع پرورش آنها را تغییر دهد. فرزندان زیادی هستند که از تبعیض آمیز بودن رفتار والدین شان گلایه دارند. این امر نشان می دهد که والدین برای تربیت فرزندشان روش یکسانی را اعمال نمی کنند.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.