۴۵۱۴۷

اگر در جمع شخصی را زیاد با دیگران مقایسه کنند، برای رسیدن به آرامش باید چه واکنشی انجام دهد؟ واقعاً از مقایسه های پدر و مادرم خسته شده ام، هرکس هم که به آنها گفته این روش درست نیست باز هم ادامه می دهند.

 

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    با سلام خدمت شما پرسشگر گرامی
    در رابطه با سوالی که مطرح کرده اید لازم است سوالی ازشما بپرسیم:
    آیا تغییر و رشد در شما راحت تر و امکان پذیرتر است یا در پدر و مادرتان؟؟ به این سوال ما خوب فکر کنید و در مرحله بعد، ابتدا باید با آن ها قاطع و مودبانه صحبت کنید و دلیل کارشان را جویا شوید و نهایتاً احساس دلخوریتان را نسبت به این رفتارشان توضیح دهید. اما اگر قبلاً این کارها شده و بی فایده بوده پس راه دیگری را باید در پیش بگیرید. شما باید بدانید شخصیت پدر و مادر شما شکل گرفته است و احتمالا شخصیت کمال گرا داشته باشند زیرا والدین کمال گرا بیشتر این کار را می کنند. اما در این میان شما هستید که باید به جای ناراحت شدن و خسته شدن، خودتان را تغییر دهید و رشد کنید. آن ها را درک کنید. حتی سعی کنید رنجِ آن ها را درک کنید. اینکه چرا مقایسه می کنند؟ چه چیزی یا چیزهایی را در شما جست و جو می کنند که شما آن ها را ندارید؟ ممکن است در این حالت حتی گاهی به آن ها حق هم بدهید. نهایتاً هر پدر و مادری خیر فرزندشان را می خواهند اگر چه راهش را بلد نباشند. به نظر شما راه این خیر کدام است؟ پس دلخوری و خستگی از خلقیات آن ها منصفانه نیست.
    نکته مهم دیگر اینکه شما اگر اعتماد به نفس لازم و کافی را به خود داشته باشید دیگر از مقایسه هایشان چه در جمع و چه در خلوت متزلزل نخواهید شد. پس سعی کنید اعتماد به نفستان را بالا ببرید. روی عیوبتان کار کنید و برای تمام ابعاد زندگیتان مثل معنویت، تحصیل، کار، اجتماع، دوستان، ازدواج و غیره برنامه و هدف و راه درست داشته باشید و برای این موضوع در کارگاه های اعتماد به نفس و مهارت ها در مراکز فرهنگی و فرهنگسراها شرکت کنید. آن موقع حس خوبی که به خودتان پیدا می کنید و مانع از ناراحتی شما زمانی که دیگران از شما ایراد می گیرند شوید. موفق باشید

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.