۴۵۱۸۳

با سلام
برادری دارم ۲۸ ساله و مجرد اما حدود یکسال است که با خانمی مطلقه و صاحب ۲ فرزند رابطه دارد طوری که به راحتی به خانه ایشان رفت و آمد می کند و با اعضای خانواده بر سر ایشان درگیر می شود و حتی بیشتر شبها را در خانه ایشان می گذراند و جالب اینجاست که ایشان خانم خوشنامی هم نیست و در محله خانواده ایشان را به بدنامی می شناسند و به همین دلیل خانواده ما متلاشی شده و مادرم هم بسیار نگران است نمی دانیم با این مشکل چه کنیم. خواهش می کنم راهنمائی کنید که این مشکل برای همیشه در خانواده ما برطرف شود.

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    دوست عزیز
    برای حل هر مشکلی ابتدا باید علت آن را پیدا کرد و با رفع علت، عوارض آن را برطرف نمود. شاید برادر شما خواسته هایی داشته که در محیط خانواده برآورده نشده است و در نتیجه در بیرون از خانه به دنبال رفع آن خواسته ها گشته و در کنار و همراه با آن خانم آنها را یافته است. دوست عزیز این قضیه را نمی توانید با دعوا و مرافعه و قهر و جر و بحث فیصله دهید. چاره ی آن آرامش و برخورد درست و منطقی و توأم با صبر و تحمل شماست. برادر شما خودش باید متوجه اشتباهش بشود و اگر شما برخورد نامناسبی با او داشته باشید او بیشتر جذب آن خانم شده و اوقاتش را با او می گذراند و این یعنی وابستگی بیشتر و مشکلات بیشتر. پس باید با او یک برخورد آرام و منطقی داشته باشید. سعی کنید او را بیشتر در محیط خانه بپذیرید. نمی گوئیم رفتارش را بپذیرید، بلکه باید برادرتان حس کند که در میان شما جایگاه دارد. شاید بهتر باشد مدتی از این قضیه صحبتی نشود. سکوت شما به معنای پذیرش آن خانم نیست بلکه به معنای فرصت دادن به برادرتان برای بهبود روابط شما با او می باشد و در طی این بهبودی شما فرصت می کنید که با برادرتان بهتر حرف بزنید. او اینک از شما به خاطر جبهه ی منفی که در برابر تصمیم او گرفته اید رنجیده و حرف های شما را نمی پذیرد. پس کمی به او فرصت بدهید تا خودش و شرایطش را بهتر ارزیابی کند. در نهایت برخی از جوانان دوست دارند خودشان مشکلات را تجربه کنند که در آن صورت اگر زمین و زمان به هم دوخته شود، آنها راه خودشان را می روند ولی رفتار شما و برخورد و نوع ارتباط عاطفی شما با برادرتان بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود. شما می توانید از فرد سومی هم که مورد وثوق و اطمینان برادرتان است کمک بگیرید تا او با برادرتان صحبت کند.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.