۴۵۱۸۴

اگر خواستم ازدواج کنم باید به طرف مقابلم بگویم که استرس و اضطراب دارم و به خاطر آن دارو مصرف می کنم؟ آیا این مسأله را بگویم یا خیر؟ اگر به او نگفتم و در آینده خودش متوجه شد، من باید در قبال این موضوع چه برخوردی نشان بدهم؟
همچنین در مجلس خواستگاری باید چه سؤالاتی را بپرسیم تا بتوانیم حداقل یا حداکثر آشنائی را با طرف مقابل پیدا کنیم؟

پاســخ
  1. admin_porsesh گفت:

    پاسخ
    دوست عزیز :
    ازدواج یکی ازمهم ترین تصمیماتی است که یک فرد در زندگی می گیرد. این تصمیم می تواند بر تمام وجوه آینده ی فرد تأثیر بگذارد.. می تواند موجب رشد و کمال و پیشرفت مادی و معنوی و کلاً رشد و تعالی ارزش های انسانی و اخلاقی در ما بشود و یا بالعکس موجب انحطاط ما شود یا به عبارتی می تواند رضایت آورترین و یا مأیوس کننده ترین امر در زندگی باشد؛ پس مهم است در خصوص چنین امر مهمی انسان حساسیت به خرج بدهد و نگران باشد. هر چقدر تصمیمی که در زندگی می خواهیم بگیریم مهم باشد، اضطراب و نگرانی ما بیشتر است و مواظب و مراقبیم و تمام جوانب را می سنجیم. در رابطه با موضوعی که عنوان کرده اید باید بگوئیم که بسیاری از دختران و پسرانی که مانند شما در شرایط و یا در آستانه ازدواج می باشند ممکن است تا حدودی همین اضطراب و نگرانی را داشته باشند و نسبت به آینده ی خود نگران باشند و یا به قول روانشناسان برای هر امری که می خواهیم انجام بدهیم حداقل اضطراب لازم است چرا که این اضطراب اولیه ما را به تلاش بیشتر در جهت رشد و توسعه ی اطلاعات و آگاهی ها وامی دارد تا به دنبال این علم و آگاهی بتوانیم تصمیم منطقی و عقلانی بگیریم. هر چه قدر علم و آگاهی ما نسبت به موضوعی کمتر باشد، اضطراب و نگرانی ما از آن موضوع بیشتر است و بالعکس اگر نسبت به موضوعی علم و آگاهی و احاطه ی کامل داشته باشیم با آرامش بیشتری می توانیم تصمیم گیری کنیم. شما هم در اولین قدم بایستی اطلاعات و آگاهی خود را در خصوص مسائل ازدواج، اهداف ازدواج، دلایل درست و نادرست ازدواج، ملاک ها و معیارهای یک ازدواج موفق، انتظارات شما از ازدواج، این که چه کسانی برای ازدواج مناسب هستند و چه کسانی نیستند افزایش دهید. از طریق مطالعه ی کتاب هایی که در این خصوص نوشته شده است مثلاً کتاب “ازدواج، کتاب اول تأسیس” دکتر حمید حبشی یا “آیا تو آن گمشده ام هستی” از باربارادی آنجلیس، کتاب “مشاور ازدواج” از دکتر شکوه نوابی نژاد هم می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. در خصوص اینکه مصرف دارو را در جلسه خواستگاری مطرح کنید یا نه باید بگوییم این موضوع را به جلسات سوم و چهارم موکول کنید ،چراکه در جلسات اول هنوز مسئله ازدواج به قطعیت نرسیده است . در نظر داشته باشید صداقت در ازدواج از مهمترین اصول ازدواج موفق است. در رابطه با قسمت دوم سوالتان نیز باید بگوئیم در کتاب دکتر حمید حبشی به بیانی شیوا تمامی این موارد ذکر شده که پیشنهاد می کنیم حتماً این کتاب را تهیه و مطالعه نمایید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.