۴۵۲۰۹

سلام و عرض ادب
خواستم ببینم چرا افرادی که در شرف ازدواج هستند یا خواستگار ندارند یا اگر هم دارند به مرحله اول آشنایی یا نمی رسد یا اگر هم برسد مراحل بعدی انجام نمی شود؟

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما مخاطب گرامی
  در بسیاری از مواقع ما نمی توانیم پاسخ روانشناسانه برای یک سوال داشته باشیم. اینکه چرا قسمت نشده که ازدواج کنید یا زمان آشنایی تان طول نکشیده ممکن است دلائل متفاوتی داشته باشد.
  در بسیاری موارد ممکن است زمان این کار نرسیده باشد. شاید لازم باشد شما در این دوران به پختگی کامل برسید، به بلوغ فکری برسید و بعد انتخابی مناسب خودتان داشته باشید.
  حتی نمی توان گفت تنها دلیل عدم به ثمر رسیدن ازدواج شما دیگران هستند. بعضی مواقع باید ببینیم آیا ما خودمان آن کسی هستیم که انتظار داریم همسر آینده مان باشد؟
  شما باید بررسی کنید ببینید که آیا وقتی خواستگاری برای شما می آید از همان ابتدای صحبت، رفتار شما چگونه است؟ یا زمانی که خانواده طرف مقابل تماس می گیرند والدین شما در پاسخ چه می گویند؟
  آیا مکان و زمان دیدار را شما مشخص می کنید یا طرف مقابل؟
  اینکه چه زمانی و در چه مکانی، چه صحبت هایی صورت گیرد در بسیاری از مواقع در دید طرف مقابل تاثیر می گذارد.
  در بعضی مواقع هم ممکن است گفتار و رفتار شما و خانواده تان عالی و موجه بوده است اما باز هم به دوره آشنایی نرسیده که این هم علت های متفاوتی می تواند داشته باشد. ممکن است طرف مقابل متوجه شده که مناسب شما نیست و در واقع عقب نشینی کرده و یا اینکه دیدگاه دیگری نسبت به شما داشته و الان دیدگاهش تغییر کرده است. پس در این خصوص هم نمی توانیم بگوئیم صددرصد شما مقصر هستید یا طرف مقابلتان
  بنابراین موضوع این است که شما باید فارغ از این موضوع به ارزش های خود توجه کنید و ببینید چه چیزی در زندگی برای شما دارای ارزش است و طبق همان رفتار و زندگی کنید. انشاا… زمانش که برسد دقیقاً همان کسی که مناسب شماست و شما مناسب او هستید قسمت می شود و شما ازدواج می کنید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.