۴۵۲۱۷

سلام
پسرم ۴ سالشه و متاسفانه خیلی فریاد میزنه
برای هر مساله ی کوچکی داد و فریاد راه می اندازه و براش هم مهم نیست کجاست؟
خیلی نگرانشم و نمی دونم باید چکار کنم. راه های مختلفی رو هم امتحان کردم. بغلش کردم، دعواش کردم، چیزی که میخواسته رو بهش دادم یا ندادم …
واقعا به کمکتون نیاز دارم

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  کودک در جریان رشدش ممکن است رفتارهایی پرخاشگرانه نشان دهد. این پرخاشگری ممکن است ناشی از شیوه های تربیتی قبلی باشد مانند داد زدن یا کتک زدن کودک
  گاهی نیز کودک پرخاشگری را از پدر یا مادر می آموزد. ناهماهنگی پدر و مادر نیز ممکن است عامل پرخاشگری کودک شود.
  ابتدا باید علت مشکلات رفتاری کودک با دقت مشخص شود.. کودک ممکن است نسبت به رفتار مادر و حالتهای مادر اعتراض کند یا بخواهد ابراز وجود کند. شما باید فعلاً بسیار صبور و بردبار باشید و عواملی را که موجب پرخاشگری او می شوند شناسایی کرده و از آنها اجتناب کنید. با گذشت زمان و با سکوت و خودداری از برخورد، ممکن است پرخاشگری او بتدریج کاهش یابد.
  به رفتارهای خوب او بیشتر توجه کنید. با او بیشتر بازی کنید. بازی هایی که مطابق میلش باشد. تلاش کنید زبان او را متوجه شوید و با زبان خودش با او حرف بزنید. کمتر او را امر و نهی کنید. کمتر حساسیت نشان بدهید. با صبر و پایداری شما امید است این مشکل بتدریج کاهش یابد. در صورتی که رفتارهایش ادامه داشت حتماً بصورت حضوری با روانشناس مشورت کنید.
  شما می توانید بصورت تلفنی از طریق سایت پرسش قسمت کلینیک مشاوره نوبت مشاوره تلفنی بگیرید و با روانشناسان کودک ما گفتگو کنید و در آینده نیز بصورت حضوری به فرهنگسرا یا نزدیک ترین مرکز مشاوره ای که به شما معرفی می شود مراجعه کنید.

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.