۴۵۲۱۸

پسر ۷ ساله ای دارم که خانه هرکی میریم یه چیز بیخودی(بدرد نخور) بدون اجازه برمیداره ومیاره یا از مدرسه ازبچه ها مثلا تراش میاورد خونه بااینکه شکل همون تراش را داشت ومن بهش میگفتم فردا برو به دوستت پس بده واینکار را انجام میداد.بهشم گفتم اینکار بده بهش میگن دزدی ودزدی کار بدیه.ولی دوباره یه جا دیگه که میریم اینکار را انجام میده.ایندفعه شارژر بابام را گذاشته بود تو کیف دختر خالش بعد خودش هم میاد لو میده که اینکار را انجام داده من باید چه برخوردی باهاش داشته باشم؟خیلی هم پرخاشگر شده باهاش که حرف میزنم داد میزنه وجواب میده.

پاســخ
 1. admin_porsesh گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما مخاطب گرامی
  دزدی در کودکان و بزرگسالان منشأ یکسانی ندارد و انگیزه ها و موجبات و علل گوناگونی برای هر گروه دارد. برخی کودکان به علت عصبانیت یا جلب توجه دست به دزدی می زنند، برخی دیگر بخاطر خشونت فیزیکی و روانی که بر آنها وارد می شود ، دزدی می کنند و این عمل آنها نشانه فریاد درخواست کمک است.
  در کل رفتار کودکان انعکاسی از استرس در خانه ، مدرسه یا در کنار دوستان است .
  یکی از علت های دزدی در کودکان ناکامی ها و مورد بی مهری و بی توجهی قرارگرفتن در خانواده است که کودک برای جلب توجه خانواده و دیگران اقدام به کار ناشایست دزدی می کند که این امر نوعی واکنش در برابر این کمبودها است.
  این موقعیت بیشتر در فرزندان میانی و خانواده هایی دارای اولاد متعدد و زیاد دیده می شود که فرصتی برای ابراز علاقه نداشته اند و کودک نوازش کافی دریافت نمی کنند . تقلید از الگوها و نمونه هایی که از طریق رسانه ها دیده یا شنیده شده است نیز می تواند موجب دزدی در کودک شود.
  علت های دیگر در بروز این رفتار ناپسند در کودکان به منظور رفع اضطراب روانی و یا نوعی اعتراض و نشان دادن عصیان و طغیان خود و توانایی خویش می باشد.
  بنابراین تحت هر شرایطی لازم است درصورت تکرار این عمل کودک تحت درمان قرار گیرد چون درمان آن ها بصورت خودبخودی انجام نخواهد شد.
  جهت مشاوره تلفنی و حضوری می توانید در ساعت اداری با شماره ۳۲۳۵۱۶۶۰ داخلی یک تماس گرفته تا راهنمای شما باشیم. موفق باشید

فقط اعضای سایت میتوانند برای پرسش ها پاسخ ارسال کنند. اگر قبلا ثبت نام کرده اید ورود را بزنید و در غیر این صورت در سایت ثبت نام کنید.